15 lipca L.U.C wystąpił w Parku Handlowym Warta w Częstochowie!

15 lipca L.U.C wystąpił w Parku Handlowym Warta w Częstochowie!

15 lipca 2011 Odsłony: 12021

Data: 2011-07-15
Godzina: 20:00
Miejsce: P.H. Warta, Częstochowa

Zapraszamy na tereny Parku Handlowego Warta!

 

W piątek 15 lipca o 20.30 rozpoczął  się kolejny koncert muzyczny  w „Parku Handlowym Warta”. Chwilę wcześniej do uczestników przemówiła  Katarzyna Szewczyk, pomysłodawca i przedstawiciel organizatorów  imprezy: OPK Gaude Mater i Parku Handlowego Warta.  W programie wieczoru znaleźli się, występujący jako suport,  Steve Nash i VJ Pillow z towarzyszeniem Tomasza Angielskiego, Kamila Węsierskiego i Dj Funktion  oraz główna atrakcja  – Łukasz Rostkowski  ze swoją „Planet L.U.C.”
 
Po odpaleniu aparatury, hala  nr 56 w Parku Handlowym Warta  wypełniła się  potężną dawką muzyki elektronicznej i hiphopowej. Stała się jakby osobną planetą muzyczną o powierzchni i 750 m2. Każdy kto w tym czasie tam  przebywał  musiał odczuwać wibracje w całym ciele. Czy tak ma być – pytam się  Piotra  Całusa, akustyka i  organizatora  marcowego koncertu reggae. Według niego to miejsce stawia duże wymagania przed realizatorami dźwięku. W szczególności trzeba umieć sobie poradzić z metalowym dachem  hali. Czy tak się stało tym razem. Zdania są podzielone.  Przysłuchujący się naszej rozmowie Dawid (nie chciał podać nazwiska)   - nie był zadowolony z akustyki.  
Tymczasem na scenę wszedł zespół w składzie:  L.U.C – vocal, ŃEMY - sample i elektronika, ZGAS - beatbox i skrecze, MARCIN SPERA - bas i kontrabas, ADAM LEPKA - trąbki i flety, MACIEK MAZUREK – gitary. Dają oni  bogaty brzmieniowo i nowatorski wizualnie performance , gdzie żywe instrumenty łączą się z elektroniką i samplami. Syntetyczne bity zastąpione zaś zostają w tej wersji przez fenomenalne beatboxy Zgasa - dwukrotnego mistrza Polski w tej dziedzinie. Wszystko razem stanowi nieklasyfikowalną mieszankę gatunkową, okraszoną jazzowymi improwizacjami i solówkami doskonałych muzyków jazzowych.                Młodzież zaczyna się bawić.
- Jesteśmy bardzo zadowolone - mówią,  stojące przy barierce: Anna Mielczarek i Beata Poraj  - studentki z Częstochowy.  
Ci którzy, wyszli na zewnątrz, mieli do dyspozycji: piwo lane, piwo z puszki oraz bogatą ofertę  grillową przygotowaną przez  „Bar nad Wartą”, któremu szefują miłe blondynki: Patrycja i Kasia. Żadnych incydentów nie odnotowano. Profesjonalną ochronę zapewniała firma „Styks”.  
Trzeba przyznać, że  pomysł OPK Gaude Mater, sprawdził się. Ta miejska instytucja kultury, która do tej pory dała się poznać jako organizator   Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater, tym razem przygotowała coś dla młodzieży.
- Park Handlowy Warta, z uwagi na ciekawą XIX wieczną architekturę przemysłową  idealnie nadaje się do prezentacji kultury alternatywnej – mówi  Ada Paszczyk. Wiemy jak organizować  kulturę  w Częstochowie i będziemy korzystać z gościnności  Parku Handlowego Warta – dodaje.
To już drugi koncert w tym miejscu. Zorganizowany w cyklu obchodów 20- lecia OPK Gaude Mater,  wpisuje się w bogatą ofertę kulturalną,  jaką tworzy miasto. Zaczęło się od Reggae Day (4 czerwca), potem była Frytka Off (11 czerwca), Noc Kulturalna (18 czerwca)  i Rock Fest (25 czerwca).  Można powiedzieć, że  MOSiR, Wydział Kultury UM i OPK Gaude Mater podjęli swoistą rywalizację  na imprezy dla mieszkańców. Dzięki temu na kulturalnej  mapie miasta pojawiło nowe  miejsce.
Cieszy to  Wojtka Kaczmarskiego - prezesa  Parku Handlowego Warta. Dla niego kultura jest kołem zamachowym w promocji tego, największego w Częstochowie  miejsca handlu o specjalizacji  discountowej,  końcówek serii, nadwyżek produkcyjnych i sklepowych.
Zapraszamy na kolejne wydarzenia muzyczne w Parku Handlowym Warta. Przysyłajcie do nas zgłoszenia, kogo byście chcieli usłyszeć i zobaczyć.
Paweł Lechowski  

Promocje, ważne wydarzenia

Miejsce na reklamę na stronie Parku Handlowego Warta w Częstochowie