Fuga - luksus w łazience

Fuga - luksus w łazience

6 czerwca 2011 Odsłony: 10840

W różnych kolorach, imitujące drewno lub marmur, klasyczne czy też ze zdobieniami – jednym słowem bogactwo barw i form płytek ceramicznych. Oferuje je częstochowska firma „Fuga”, która ma swoją siedzibę na terenie Parku Handlowego „Warta”.

- Zajmujemy się importem i dystrybucją płytek ceramicznych, w sprzedaży mamy również wyposażenie sanitarne tj. wanny, kabiny, baterie. Oferujemy również jakuzzi oraz sauny – mówi właściciel firmy Tadeusz Besiński.

„Fuga” proponuje swoim klientom szeroką gamę towarów włoskich i hiszpańskich producentów. W sprzedaży „Fuga” ma produkty takich uznanych firm: jak „Porcelanosa”, „Fucina Newvision”, „Impronta Ceramice”, „L’antic Colonial”, „Butech”, „Gardenia Orchidea”, „Aparici”, „Newform”. Posiada również asortyment łazienkowy zaprojektowany i sygnowany przez słynny dom mody „Versace”. Ponadto „Fuga” jest importerem z prawem wyłączności niemieckiego systemu „Schlűter Systems”.

- Od dawna już nie prowadzimy sprzedaży towarów polskich producentów. Gdy zaczęły powstawać w Polsce markety budowlane, to na półkach można było znaleźć płytki krajowych wytwórców. Nasza firma postanowiła wykorzystać więc niszę na rynku i rozpoczęliśmy współpracę z zachodnimi producentami. Długoletnie doświadczenie oraz regularny udział w najbardziej prestiżowych targach branżowych we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech pomogły nam wyselekcjonować produkty o najlepszej jakości i wzornictwie. Oferowane przez nas produkty to średnia i wysoka półka pod względem jakości i ceny – dodaje właściciel „Fugi”.

Częstochowski importer i dystrybutor może pochwalić się długą listą rekomendacyjną. Sprzedawane przez niego płytki zdobią siedzibę kłobuckiego zakładu energetycznego, ale też szereg restauracji czy hoteli, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Przede wszystkim płytki te znajdują zastosowanie w budownictwie jednorodzinnej.

P.H.U. „Fuga” została założona we wrześniu 1990 roku. - Większość życia przepracowałem w budownictwie i w transporcie, po czym wyjechałem na Zachód. Po powrocie postanowiłem otworzyć własną firmę. Przez tydzień zastanawiałem się nad jej nazwą. Przychodziły mi różne pomysły do głowy, ale stwierdziłem, że najodpowiedniejsze będzie słowo „fuga” – krótkie i kojarzące się z płytkami ceramicznymi – wspomina pan Besiński. - Kiedy zaczynaliśmy, prowadzenie własnego biznesu było przyjemne i łatwe. Pamiętam, że w 1990 roku wystarczyło jedynie złożyć stosowne zgłoszenie w urzędzie miejskim, aby rozpocząć działalność gospodarczą. Dziś jest niestety o wiele trudniej, bo ze strony urzędów przedsiębiorca spotyka się ze znacznymi utrudnieniami.

W najbliższych planach firmy jest gruntowna modernizacja magazynu znajdującego się na terenie Parku Handlowego „Warta”. Po remoncie – oprócz funkcji magazynowej – będzie on również spełniał rolę salonu wystawowego.


P.H.U. „Fuga”

42-200 Częstochowa
ul. Krakowska 45
Tel./faks:  34 368 29 44

tel. :34 365 50 87
www.fuga.net.pl   mail: fuga@fuga.net.pl

Promocje, ważne wydarzenia

Miejsce na reklamę na stronie Parku Handlowego Warta w Częstochowie