Jak kupować bilety lotnicze on-line jeszcze taniej?

turystyka

Tanie bilety lotnicze są dzisiaj na wyciągnięcie ręki. Obecnie można kupić je także przez internet. Jak zapłacić za nie jak najmniej?

 

  1. Kupuj z wyprzedzeniem

Zakupienie biletu lotniczego z jak największym wyprzedzeniem pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów podróży. Jeśli kupujemy bilety bliżej daty wylotu, wtedy ceny idą w górę.

 

  1. Korzystaj z trybu incognito

Podczas poszukiwania biletów wyszukiwarka internetowa zapisuje tak zwane ciasteczka z odwiedzanych stron WWW. Gdy wchodzimy na nie ponownie, istnieje ryzyko, że cena nieznacznie pójdzie w górę, ponieważ jesteśmy wtedy znów zainteresowani ofertą. Właśnie dlatego przy poszukiwaniu biletów warto szukać ich w trybie incognito.

 

  1. Podróżuj poza sezonem

Za bilety lotnicze najwięcej zapłacimy w sezonie, czyli w wakacje, w okresach świątecznych i przez długie weekendy. Właśnie dlatego warto planować swoje wojaże tak, aby wylatywać i powracać poza sezonem i najbardziej obleganymi datami.

 

  1. Poluj na zniżki

Zapisz się do newslettera, obserwuj linie lotnicze w mediach społecznościowych, zaglądaj na blogi o podróżowaniu – dzięki temu możesz upolować bardzo atrakcyjne zniżki i promocje na bilety lotnicze. W ten sposób można natrafić na wyjątkowo zachęcające ceny – wtedy nie przegapisz żadnej okazji.

 

  1. Uważaj na dodatkowe koszty

Gdy chcesz kupić bilety lotnicze jeszcze taniej, zawsze sprawdzaj, czy w związku z zakupem nie pojawiają się jakieś dodatkowe koszty, na przykład za przewalutowanie. Dzięki temu można dodatkowo zaoszczędzić na podróży.