Dlaczego warto korzystać z faktur elektronicznych?

finanse

Przedsiębiorcy w Polsce mogą korzystać z faktur elektronicznych już od kilkunastu lat. Nadal jednak wielu z nich woli dokumenty w tradycyjnej postaci papierowej. Przejście na dokumentację elektroniczną ma jednak sporo zalety – oto najważniejsze z nich!

 

  1. Oszczędność czasu i pieniędzy

Faktury elektroniczne, czyli e-faktury mogą być przygotowane w mig dzięki programom komputerowym. Nie wymagają drukowania i wysyłania do odbiorcy, dlatego ich wystawca oszczędza wówczas czas i pieniądze. Zatem dzięki e-fakturom można oszczędzać zarówno czas, jak i pieniądze.

 

  1. Szybka dostawa do odbiorcy

Kolejną zaletą faktur elektronicznych jest możliwość ich szybkiego dostarczenia do odbiorcy, na przykład przez wysłanie dokumentu na adres e-mailowy albo skorzystanie ze specjalnych systemów wymiany dokumentów. Nie trzeba już czekać, aż faktura dojdzie pocztą!

 

  1. Łatwiejsze przechowywanie

Faktury w postaci dokumentów elektronicznych są także łatwe w przechowywaniu, ponieważ można tworzyć z ich użyciem przejrzyste i bezpieczne archiwa elektroniczne. Oczywiście, redukujemy także ilość miejsca potrzebnego do przechowywania dokumentów papierowych.

 

  1. Ekologia

Rezygnacja ze zwykłych faktur na rzecz tych elektronicznych ma także duże znaczenie dla środowiska naturalnego. Zmniejszone zużycie papieru, tonerów, prądu i paliwa to proekologiczne rozwiązanie.

 

  1. Wygoda dla wystawcy i odbiorcy

Nie możemy zapominać także o tym, że faktury elektroniczne po prostu są bardzo wygodne w użytkowaniu zarówno dla wystawcy, jak i dla odbiorcy. To nowoczesna alternatywa dla zwykłych faktur papierowych, która jest godna każdego przedsiębiorcy w XXI wieku!